Digitální zrcadlovku dnes vlastní skoro každý, avšak vybavit si vlastní profesionální ateliér pro drtivou většinu uživatelů není výhodné. Využijte proto možnosti si plně vybavený ateliér za příznivé ceny pronajmout již od 249 Kč za hodinu.

Ateliér photoday.cz

Fotoateliér se nachází v 1. patře budovy na Lannově třídě naproti Prioru - projdete kolem DM drogerie do průjezdu, ve kterém je po pravé straně schodiště s rampou pro tělesně indisponované osoby, a vyjdete po tomto schodišti do prvního patra, kde už uvidíte označené dveře.

V ateliéru o celkové ploše přes 100m2 je k dispozici sociální zařízení a kuchyňka. Hlavní místnost má na délku (od pozadí ke zdi) 8 metrů, světlá výška místnosti 3,8 metru. Okna v hlavní místnosti jsou zatemněná, pro možnost vytvoření absolutní tmy. Pro potřeby vizážistky je v ateliéru k využití toaletní stolek s velkým podsvíceným zrcadlem.

K pronájmu je možno domluvit také služby profesionální vizážistky dle ceníku - od základního fotomakeupu až po kreativní styling dle domluvy. Nejen, že nalíčí Vaši modelku, ale bude k dispozici i během focení pro případné korekce make upu či hair stylingu.

Pokud budete v ateliéru fotit poprvé, je možné dle hodinové sazby přiobjednat i asistenci provozovatele ateliéru a fotografa v jedné osobě. Seznámí Vás s technikou a s nastavením světel, případně ukáže i základní typy svícení. Při dalším focení už se pak v ateliéru budete pohybovat jako ryba ve vodě.

Technické vybavení ateliéru

3x studiový blesk značky FOMEI 400Ws/300W vč. přijímačů a odpalovače
oktabox 150cm
softbox 80x80cm
softbox 90x120cm
2x stripbox 30x180cm
beauty dish, reflektor, komínek, deštník, odrazná/difuzní deska
stativy, stativ s ramenem
4x pozadí o barvách dle aktuální nabídky
dálková kreativní spoušť Triggertrap (pro vybrané typy digitální zrcadlovek)
po domluvě možnost zapůjčení objektivů (bajonet Canon)

Ke svícení - studiové blesky jsou určeny především k focení s odpalovačem a technikou osvětlení předmětu/osoby bleskem; díky 300W pilotním žárovkám je lze použít i jako stálá (denní) světla, avšak nejsou dimenzovány na stálé svícení na vysoký výkon a při delším svícení se stává, že pilotní žárovka praskne. Určitě je možno v ateliéru fotit i ze záblesky v režimu stálého svícení, je však nutno počítat s možným prasknutím žárovky a nutnosti její výměny (často pak  pojistky v záblesku) a také s poplatkem za použití stálého světla, viz ceník.

Ceník pronájmu ateliérového vybavení - rok 2017

Jednorázový pronájem: 329 Kč/hod
Předplacení 10 hodin: 289 Kč/hod
Předplacení 20 hodin: 249 Kč/hod

Poplatek za použití záblesků jako stálých světel: 500 Kč za jedno focení

Předplacené hodiny lze čerpat po dobu jednoho roku od jejich zakoupení, po uplynutí propadají bez možnosti náhrady. Ateliér je možno pronajmout od 6:00 do 22:00 po-ne, dle předchozí domluvy a v koordinaci s jiným využitím fotoateliéru.

Asistence během foceni: 300 Kč/hod
Služby profesionální vizážistky (dle složitosti): 600-750 Kč/osoba
Odmotání nového pozadí: 150 Kč/metr 

Ceny jsou konečné, bez dalších poplatků. Firma není plátcem DPH.

ateliér