Občas mě napadne nějaké téma či forma focení, které jen tak nelze zařadit do klasického focení, jeden příklad za všechny - polévání modelky vodou :). Pro podobné autorské projekty tedy hledám osoby, které by se focení zúčastnily, a to formou TFP.

"Time for prints (TFP) je forma dohody mezi fotografem a modelkou na focení, ve kterém nejsou žádné straně účtovány peníze a výsledné fotografie mohou obě strany využít pro svou prezentaci." -Wikipedia

TFP je tedy zadarmo?

Moje fotoslužby jsou skutečně zdarma. Vizážistka ale kromě práce také spotřebuje materiál, proto pokud ona sama také nebude líčit formou TFP, tak se na její služby z poloviny podílí focená osoba, z poloviny já.

Kolik fotografií dostanu?

Při každém TFP focení sestavíme smlouvu (od 14.5.2015), kde bude mimo klasických podmínek TFP také zanesen garantovaný počet fotografií. Ten se může lišit podle projektu či tématu focení. Kromě toho je ve smlouvě také doba dodání fotografií - ta je pochopitelně delší, než v případě klasických zakázek.

Jak se můžu TFP focení zúčastnit?

Tak především je třeba sledovat můj Facebook či tento web, kde nabídky na TFP focení zveřejňuji. Ohledně celého konceptu TFP focení a otevřeně - pokud bude zadání znít "hledám štíhlejší blondýnu s dlouhými vlasy a větším poprsím", tak skutečně hledám popisovanou osobu. A samozřejmě chci z focení, které dělám zadarmo, co nejvíce vytěžit, takže když se mi sejde více vhodných zájemců, vyberu toho, kdo má více followerů/fanoušků/přátel, prostě zaručí větší viralitu výsledných fotek. Na druhou stranu - TFP projekty dělám pro sebe, mám o jejich provedení jasnou představu a trávím na nich třeba i více času, než na klasických zakázkách, čímž tedy samozřejmě nemyslím, že bych klasické zakázky nějak odbýval.

Aktuální nabídky TFP focení:

-