Někteří klienti ke mně chodí na focení opakovaně nebo už mají zkušenosti s focením, někdo si u mě naopak odbude svoji premiéru. Tak jako tak bych Vám rád sdělil pokyny a rady, aby pak focení probíhalo bez zádrhelů. Některé body platí jen pro dámy, pánové prominou:

Jak se připravit na focení:

1) Na focení se dobře vyspěte a přijďte v dobré náladě. Pokud se jedná o první focení, možná budete trochu nervózní, ale nervozita vždy opadne už během hýčkání vizážistkou :)

2) Pokud se předem nedomluvíme jinak, vezměte si na focení více variant oblečení, v kterých se cítite dobře - platí čím více, tím lépe, ale všeho s mírou. V ateliéru pak oblečení rozložíme a společně vybereme varianty. Vezměte si také vícero párů bot, z toho některé na podpatku - i když třeba nebudeme na všech fotkách zabírat celou postavu, tak boty na podpatku skvěle formují postoj. Další doplňky dle domluvy.

3) Přijďte nenalíčená - vizážistka se postará o make up a o vlasový styling.

4) Na focení si vyhraďte přibližně 2,5-3 hodiny. Focení u mě neprobíhá tak, že nastavím světlo zleva zprava, nafotíme sérii 80 fotek před bílým pozadím a za hodinu jdete domů, naopak - během focení protočíme 3-4 varianty svícení - od ostřejšího fashion svícení až po měkké zasněné portrétní světlo, stejně tak budeme měnit i pozadí.

Fotíme!

Během focení bude samozřejmě k dispozici veškeré zázemí ateliéru, toalety, kuchyňka s kávovarem, něco na zobání a k pití také nabídnu. Pokud máte oblíbené pisničky, můžete si je na flashce, mobilu nebo mp3 přehrávači vzít s sebou.

Klientovi vždy (pokud se tedy nejedná o business portréty ředitele firmy), byť trochu v rozporu s etiketou, nabízím alespoň po dobu vlastního focení tykání - během focení nám to pomůže odbourat komunikační bariéru.

A těšíme se na fotky.

Po focení Vám zašlu náhledy pro výběr fotografií na úpravu a tisk. Tyto náhledy budou opatřeny nepatrným vodoznakem, který nebude bránit výběru, ale bude patrné, že se jedná o "polotovary", nikoliv konečný produkt. Neupravené fotografie v jiné formě neposkytuji.

Na úpravu fotografií si vyhrazuji cca 2-3 týdny (pokud nebude domluva jiná), pak se budete moct pro fotografie zastavit v ateliéru. Fotografie dostanete vytisknuté ve formátu 10x15cm, ohledně digitální formy se domluvíme - je možné fotky vypálit na DVD, nebo zaslat prostřednictvím internetového úložiště.


Dle domluvy mohu vytisknout fotky až do formátu A4, výrobu větších formátů rád zprostředkuji.